Sort by

Alejandro has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry