• Abominable

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Holmes & Watson

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • First Man

    ★★★★

  • 100 Days of Loneliness

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Holy Camp!

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Unicorn Store

    ★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • Little Evil

    ★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Rough Night

    ★★

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Baywatch

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★