Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★
Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★★
Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Young and Prodigious T.S. Spivet

The Young and Prodigious T.S. Spivet

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★½
Edit this entry  
14
Pixels

Pixels

2015
×
★★
Edit this entry  
05
100 Days of Loneliness

100 Days of Loneliness

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Watch

The Watch

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★½
Edit this entry