Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Kings of the World

The Kings of the World

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All of Us Are Dead

All of Us Are Dead

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Urban Legends: Final Cut

Urban Legends: Final Cut

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Tin & Tina

Tin & Tina

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Green Snake

Green Snake

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
White Snake

White Snake

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chupa

Chupa

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Case 39

Case 39

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crush

Crush

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mother

The Mother

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Anthrax Attacks: In the Shadow of 9/11

The Anthrax Attacks: In the Shadow of 9/11

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Air

Air

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chor Nikal Ke Bhaga

Chor Nikal Ke Bhaga

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry