Sort by

Jotas has logged 390 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bliss

Bliss

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Monster

Monster

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Trip

The Trip

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Demonic

Demonic

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cursed

Cursed

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kate

Kate

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry