• Soul

    ★★★★★

  • Rogue

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

  • Parasite

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Cold War

  • Upgrade

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Mountain Between Us

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Baby Driver

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Invisible Guest

  • Nerve

  • Captain America: Civil War

  • Demolition

    ★★★

  • Comet

  • Interstellar

  • Love, Rosie

  • Gone Girl

  • Who Am I

  • Predestination

  • Guardians of the Galaxy

  • I Origins

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • Chef

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Coherence

    ★★★

  • About Time

  • Iron Man 3

  • Before Midnight

    ★★★½

  • Life of Pi

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • Offender

    ★★★

  • The Avengers

  • 21 Jump Street

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

  • In Time

    ★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Midnight in Paris

  • Thor

  • Tangled

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Twilight Saga: Eclipse

  • Iron Man 2

  • Alice in Wonderland

  • Shutter Island

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Mr. Nobody

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • The White Ribbon

  • Inglourious Basterds

  • Mary and Max

  • Twilight

  • Kung Fu Panda

  • Iron Man

  • The Other Boleyn Girl

    ★★★★

  • In Bruges

    ★★★★

  • Funny Games

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

  • Marie Antoinette

    ★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Pride & Prejudice