Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Malena

Malena

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
In Time

In Time

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
07
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Offender

Offender

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Rogue

Rogue

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
21
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry