• Senior Year

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

  • Finde

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Notes for My Son

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

  • Run

  • Leonor

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★★★½

  • Nasha Natasha

  • Veneno

    ★★★★★

  • One in a Thousand

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Midsommar

  • The Weasel's Tale

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

  • I See You

    ★★★½

  • Bird Box

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Climax

  • El Angel

  • Flora's Life is No Picnic

    ★★★★★

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Hereditary

  • Perfect Strangers

  • Terrified

    ★★★★

  • Coco

  • Alanis

    ★★★

  • It

  • Toc Toc

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Okja

  • FEUD

    ★★★★★

  • Big Little Lies

  • Skins

  • Chavela

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Jackie

  • I'm Gilda

  • Moonlight

  • La La Land

  • Your Name.

    ★★★★

  • Elle

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

  • Julieta

  • I Married a Dumbass

  • Don't Breathe

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★★

  • The Danish Girl

  • Carol

  • The Invitation

  • The Witch

  • Brindis

  • Big Eyes

  • Messi

    ★★★

  • Wild Tales

    ★★★★

  • Mommy

  • It Follows

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Babadook

  • Whiplash

  • Nymphomaniac: Vol. I