RSS feed for Jowana
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
FanGirl FanBoy

FanGirl FanBoy

2017
×
★½
Edit this entry  
07
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Battleship Island

The Battleship Island

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
The Heist

The Heist

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Apocalypse Now Now

Apocalypse Now Now

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Risk

Risk

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Lipstick Under My Burkha

Lipstick Under My Burkha

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Star Na Si Van Damme Stallone

Star Na Si Van Damme Stallone

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
100 Poems for Stella

100 Poems for Stella

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Icarus

Icarus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Birdshot

Birdshot

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Homeward Bound

Homeward Bound

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Railroad Tigers

Railroad Tigers

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Gummy Gas Crisis

Gummy Gas Crisis

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
State of Emergency Motherfucker

State of Emergency Motherfucker

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Incident by a Bank

Incident by a Bank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Detective Conan: Full Score of Fear

Detective Conan: Full Score of Fear

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Detective Conan: Jolly Roger in the Deep Azure

Detective Conan: Jolly Roger in the Deep Azure

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Detective Conan: The Private Eyes' Requiem

Detective Conan: The Private Eyes' Requiem

2006
×
★★★½
Edit this entry  
11
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sharknado 5: Global Swarming

Sharknado 5: Global Swarming

2017
×
½
Edit this entry  
09
Clouds of Plague

Clouds of Plague

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Baconaua

Baconaua

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
The Family That Doesn't Weep

The Family That Doesn't Weep

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Kiko, the Boxer

Kiko, the Boxer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Baggage

The Baggage

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Requited

Requited

2017
×
★½
Edit this entry  
05
My Teacher Who Doesn't Know How to Read

My Teacher Who Doesn't Know How to Read

2017
×
Edit this entry  
05
Respect

Respect

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Decaying

The Decaying

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
The Privates

The Privates

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Piano

Piano

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Gifted

Gifted

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Edit this entry  
31
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
31
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
★½
Edit this entry  
30
Detective Conan: Crossroad in the Ancient Capital

Detective Conan: Crossroad in the Ancient Capital

2003
×
★★★★
Edit this entry