Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
Julia

Julia

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Joy Division

Joy Division

2007
×
Edit this entry  
09
Holy Emy

Holy Emy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★
Edit this entry  
06
One More Time with Feeling

One More Time with Feeling

2016
×
Edit this entry  
05
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Good Shepherd

The Good Shepherd

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Five Times Two

Five Times Two

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Happening

Happening

2021
×
★★
Edit this entry  
19
This Much I Know to Be True

This Much I Know to Be True

2022
×
Edit this entry  
17
The Ghost Writer

The Ghost Writer

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A Girl Missing

A Girl Missing

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Last Castle

The Last Castle

2001
×
★★
Edit this entry  
05
Never Steady, Never Still

Never Steady, Never Still

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jupiter's Moon

Jupiter's Moon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Chronic

Chronic

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★
Edit this entry  
25
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★★
Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Apples

Apples

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
New York Stories

New York Stories

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
A Chiara

A Chiara

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Edit this entry  
05
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Candy Snatchers

The Candy Snatchers

1973
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Edit this entry  
18
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★½
Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry