RSS feed for Joxer22
  • The Half of It

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Plus One

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Pentatonix: A Not So Silent Night

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Destination Wedding

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Jim Jefferies: This Is Me Now

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Kovács András Péter: Vihar a biliben

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★½