RSS feed for Joxer22

Joxer22 has logged 98 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Pentatonix: A Not So Silent Night

Pentatonix: A Not So Silent Night

2018
×
★★
Edit this entry  
26
A Very Pentatonix Christmas

A Very Pentatonix Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
26
A Pentatonix Christmas Special

A Pentatonix Christmas Special

2016
×
★★
Edit this entry  
25
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stella

Stella

1990
×
Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Glass Tiger 2

Glass Tiger 2

2006
×
★½
Edit this entry  
03
Üvegtigris

Üvegtigris

2001
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dumaszínház: Én, Kőhalmi Zoltán

Dumaszínház: Én, Kőhalmi Zoltán

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Kovács András Péter: Vihar a biliben

Kovács András Péter: Vihar a biliben

×
★★★★
Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry