• The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Predator

    ★★½

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jigsaw

    ★★½

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

    ★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Lights Out

  • The Neon Demon

    ★★½

  • Raw

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Hush

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★½