• Hustle

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Our Father

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Against the Ice

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Requin

    ½

  • Scream

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★★½