Sort by

Joyce has logged 22 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doghouse

Doghouse

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry