RSS feed for Joyce
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The American Meme

The American Meme

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
An Education

An Education

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am Elizabeth Smart

I Am Elizabeth Smart

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Gleaners & I

The Gleaners & I

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Gathering Squall

The Gathering Squall

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Climb

The Climb

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lolz-ita

Lolz-ita

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★
Edit this entry  
28
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
White Earth

White Earth

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Curfew

Curfew

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitter Patter Goes My Heart

Pitter Patter Goes My Heart

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry