• Schumacher

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

    ★★★★

  • Rim of the World

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • In Search of Darkness

    ★★★½

  • Hellboy

    ★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Leaving Neverland

  • 10 Years with Hayao Miyazaki

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Serial (Bad) Weddings 2

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Great Hack

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • In the Absence

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • The Trial

    ★★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½