• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Star Wars Biomes

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★½

  • Animals on the Loose: A You vs. Wild Interactive Movie

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • My Brother Jordan

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Penguins: Life on the Edge

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Nine Days

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★