Sort by
  • Orphan: First Kill

  • Nope

    ★★★★

  • Romeo and Dynamite in the Valley of Remembrance

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Bubble

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Exorcism of God

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Dune

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Febre 40º

    ★★★★

  • Descompostura

    ★★

  • Bai Gosti/Eros Afogado em Lágrimas

    ★★★★

  • Sombra

    ★★

  • As Grandes Distâncias

    ★★★

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • The Unloved

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Invasão

    ★★

  • Cool for the summer

    ★★★

  • Capitu and the Chapter

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Et l'été vient d'arriver

    ★★★

  • Orla Norte

    ★★

  • Sombra

    ★★★

  • Paisano

    ★★

  • Para Michael Snow

    ★★★

  • Entre Telas e Janelas

    ★★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★

  • Introduction

    ★★★★

  • Francesca da Rimini

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★

  • Hold Me Back

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Todos Nós Moramos Na Rua

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★

  • Just Another Christmas

  • Private Collection

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Soul

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Love Affair(s)

    ★★★★★

  • Nomadland

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Unpregnant

  • Bottled Songs 1-4

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • All of This Is Gone

    ★★

  • Found on iPhone

    ★★

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★

  • A Densa Nuve, o Seio

    ★★★

  • Two War Images

    ★★½

  • Exposed Fracture, Pt. I

    ★★★

  • See You In My Dreams

    ★★★