Sort by
  • Avatar 5

  • The Marvels

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  • 80 for Brady

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

  • Sisu

    ★★★★½

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Black Adam

  • Smile

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • The Menu

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

  • The Whale

  • TÁR

  • Terrifier 2

  • Barbarian

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lynch/Oz

    ★★

  • Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★

  • Crimes of the Future

  • Shin Ultraman

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Every Day in Kaimukī

  • The Cow Who Sang a Song into the Future

    ★★★★

  • Nanny

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Memoria

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Cursed

    ★★½

  • All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★½

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½