jpeg1000 has logged 22 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Impressions of Al Bowlly

Impressions of Al Bowlly

1976
×
Read the review Edit this entry  
14
Final Cut: The Making and Unmaking of Heaven's Gate

Final Cut: The Making and Unmaking of Heaven's Gate

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
QAnon: The Search for Q

QAnon: The Search for Q

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Capote

Capote

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
METAL SKIN PANIC MADOX-01

METAL SKIN PANIC MADOX-01

1987
×
Read the review Edit this entry  
05
Ariel

Ariel

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shadows in Paradise

Shadows in Paradise

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Stranger

The Stranger

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
An Enemy of the People

An Enemy of the People

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry