• Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Locked Down

    ★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Desperados

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Love Wedding Repeat

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★