Sort by

Jasim has logged 132 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ashes and Diamonds

Ashes and Diamonds

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ugetsu

Ugetsu

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dolemite

Dolemite

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry