Sort by

Jasim has logged 146 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brother to Brother

Brother to Brother

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Eyes of Laura Mars

Eyes of Laura Mars

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love Jones

Love Jones

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ray

Ray

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
High Noon

High Noon

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
9

9

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hang 'em High

Hang 'em High

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
½
Read the review Edit this entry