• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Putin's Palace: History of World's Largest Bribe

    ★★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Imagineering Story

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Harriet

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½