Sort by

Juan Pablo has logged 30 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
17
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
White Dog

White Dog

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry