Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Rainmakers

The Rainmakers

1951
×
★★
Edit this entry  
09
Doc Hollywood

Doc Hollywood

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Battle in Outer Space

Battle in Outer Space

1959
×
★★★
Edit this entry  
07
The Good, The Bart, and The Loki

The Good, The Bart, and The Loki

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Earthquake

Earthquake

1974
×
★★½
Edit this entry  
07
Godzilla vs. Mothra

Godzilla vs. Mothra

1992
×
★★★
Edit this entry  
03
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nuts and Volts

Nuts and Volts

1964
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Djinn

The Djinn

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wizard

The Wizard

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ultracop 2000

Ultracop 2000

1992
×
★★
Edit this entry  
22
Sssssss

Sssssss

1973
×
★★½
Edit this entry  
22
Steel Justice

Steel Justice

1992
×
★½
Edit this entry  
22
Mary J. Blige's My Life

Mary J. Blige's My Life

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★½
Edit this entry  
20
Infinite

Infinite

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Legend of the Shadowy Ninja: The Ninja Dragon

Legend of the Shadowy Ninja: The Ninja Dragon

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
I Love Maria

I Love Maria

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Broomshakalaka

Broomshakalaka

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Lights Fantastic

Lights Fantastic

1942
×
★★★★
Edit this entry  
18
12 Mighty Orphans

12 Mighty Orphans

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Robot Contest

Robot Contest

2003
×
★★★
Edit this entry  
15
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Now That Summer Is Gone

Now That Summer Is Gone

1938
×
★★★
Edit this entry  
11
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thunder Ninja Kids: Wonderful Mission

Thunder Ninja Kids: Wonderful Mission

1990
×
★★
Edit this entry  
06
Redline

Redline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Trava: Fist Planet

Trava: Fist Planet

2003
×
★★★½
Edit this entry