Sort by

Joe has logged 43 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★½
Edit this entry  
30
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bikuu: The Movie

Bikuu: The Movie

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Trespassers

Trespassers

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★½
Edit this entry  
21
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
River of Death

River of Death

1989
×
★★
Edit this entry  
19
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
I'm Gonna Git You Sucka

I'm Gonna Git You Sucka

1988
×
★★★
Edit this entry  
14
Time Barbarians

Time Barbarians

1990
×
★★
Edit this entry  
14
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
★★★
Edit this entry  
13
Yor, the Hunter from the Future

Yor, the Hunter from the Future

1983
×
★★
Edit this entry  
13
Robowar

Robowar

1988
×
★★½
Edit this entry  
13
Strike Commando

Strike Commando

1987
×
★½
Edit this entry  
13
Captain America II: Death Too Soon

Captain America II: Death Too Soon

1979
×
★★
Edit this entry  
13
Captain America

Captain America

1979
×
★★
Edit this entry  
11
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kamen Rider × Kamen Rider Wizard & Fourze: Movie War Ultimatum

Kamen Rider × Kamen Rider Wizard & Fourze: Movie War Ultimatum

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Framing John DeLorean

Framing John DeLorean

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Up Close & Personal

Up Close & Personal

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mutant War

Mutant War

1988
×
★★
Edit this entry  
07
The Warrior and the Sorceress

The Warrior and the Sorceress

1984
×
★★
Edit this entry  
06
The Carrier

The Carrier

1988
×
★★½
Edit this entry  
06
Invisible: The Chronicles of Benjamin Knight

Invisible: The Chronicles of Benjamin Knight

1993
×
★★½
Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry