Sort by

Joe has logged 893 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Spider Returns

The Spider Returns

1941
×
★★★
Edit this entry  
31
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★½
Edit this entry  
31
Superman : The Mad Scientist

Superman : The Mad Scientist

1941
×
★★★½
Edit this entry  
31
Baggage Buster

Baggage Buster

1941
×
★★★½
Edit this entry  
31
Gabby Goes Fishing

Gabby Goes Fishing

1941
×
★★★
Edit this entry  
31
Pantry Panic

Pantry Panic

1941
×
★★★
Edit this entry  
31
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Edit this entry  
31
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
30
When Winter Comes

When Winter Comes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★½
Edit this entry  
30
Hoppy Daze

Hoppy Daze

1961
×
★★★
Edit this entry  
30
The Ref

The Ref

1994
×
★★★
Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bearly Asleep

Bearly Asleep

1955
×
★★★½
Edit this entry  
27
Princess Madam

Princess Madam

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
Iron Angels

Iron Angels

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
The Battle Wizard

The Battle Wizard

1977
×
★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★½
Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Life & Adventures of Santa Claus

The Life & Adventures of Santa Claus

1985
×
★★★
Edit this entry  
24
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1941
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mrs. Santa Claus

Mrs. Santa Claus

1996
×
★★½
Edit this entry  
23
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Christmas Toy

The Christmas Toy

1986
×
★★★
Edit this entry  
23
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★½
Edit this entry  
22
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★
Edit this entry  
22
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Christmas Raccoons

The Christmas Raccoons

1980
×
★★★½
Edit this entry  
21
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry