JORDAN has logged 129 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
It

It

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry