Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Abominable

Abominable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Stranger by the Shore

The Stranger by the Shore

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Out

Out

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Miracle

Blue Miracle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry