RSS feed for Jprenn
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ronin

Ronin

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★
Edit this entry  
22
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Two Jakes

The Two Jakes

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Departed

The Departed

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
One-Eyed Jacks

One-Eyed Jacks

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mr. Majestyk

Mr. Majestyk

1974
×
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry