Sort by

J.P. has logged 32 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Donald Cried

Donald Cried

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Live by Night

Live by Night

2016
×
★½
Edit this entry  
30
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Arctic Heart

Arctic Heart

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mine

Mine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Tiger Raid

Tiger Raid

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rupture

Rupture

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Switch

Kill Switch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Folk Hero & Funny Guy

Folk Hero & Funny Guy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Survivalist

The Survivalist

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★½
Edit this entry  
14
King Charles III

King Charles III

2017
×
★★
Edit this entry  
13
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Tracktown

Tracktown

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
MindGamers

MindGamers

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Voice from the Stone

Voice from the Stone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Another Evil

Another Evil

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Babs

Babs

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Sweet, Sweet Lonely Girl

Sweet, Sweet Lonely Girl

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shadow Effect

The Shadow Effect

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Metamorphoses

Metamorphoses

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Comedian

The Comedian

2016
×
★★
Read the review Edit this entry