Sort by

Jeremy has logged 37 entries for films during August 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Doctor Who

Doctor Who

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aftershock

Aftershock

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twixt

Twixt

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paranoia

Paranoia

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
State of Emergency

State of Emergency

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Xanadu

Xanadu

1980
×
Read the review Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
V/H/S/2

V/H/S/2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The American President

The American President

1995
×
Edit this entry  
11
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shoah

Shoah

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maniac

Maniac

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Bullet to the Head

Bullet to the Head

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
The Canyons

The Canyons

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry