Sort by

Jr. has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Project X

Project X

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Friday

Friday

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry