• Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • A Man Named Scott

    ★★★½

  • Dopesick

    ★★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Hood River

    ★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • kid 90

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Don't Go Tellin' Your Momma

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Tax Collector

    ★★

  • Greenland

    ★★½

  • Athlete A

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • 8:46

    ★★★

  • Ricky Powell: The Individualist

    ★★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Unsettling Scenes

    ★★★★