• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Class Action Park

    ★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★½

  • Hamilton

    ★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Skywalker Legacy

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Good Boys

  • Booksmart

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Report

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★

  • The Oath

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Hell Fest

    ½

  • Apostle

    ★★½

  • Hold the Dark

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★

  • Widows

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • First Man

    ★★★½