• White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★½

  • Heart Shot

    ★★

  • Mo Gilligan: There's Mo to Life

  • Fresh

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★½

  • Help

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

    ½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Together

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Audible

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Cops and Robbers

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Prom

    ★★★

  • My Dad's Christmas Date

    ★★½

  • Rebecca

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • Albion

    ★★★★★

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Jayde Adams: Serious Black Jumper

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • American Son

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★½