Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Windfall

Windfall

2022
×
★½
Edit this entry  
21
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Table 19

Table 19

2017
×
★½
Edit this entry  
08
Audible

Audible

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Savages

The Savages

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dog Altogether

Dog Altogether

2007
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Carnage: Swallowing the Past

Carnage: Swallowing the Past

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cops and Robbers

Cops and Robbers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
To Kill a Child

To Kill a Child

1953
×
★★★
Edit this entry  
01
Heart Shot

Heart Shot

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Mo Gilligan: There's Mo to Life

Mo Gilligan: There's Mo to Life

2022
×
Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dean Spanley

Dean Spanley

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
18
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★
Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★½
Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry