Sort by
  • Hocus Pocus 2

    ★★★★

  • Samaritan

    ★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Krampus

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Green Room

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Interview

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★★

  • Don Jon

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★½