Sort by
  • The Boys in the Boat

    ★½

  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ★★★★½

  • Too Wild

  • Silent Night

  • Wonka

    ★½

  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Napoleon

    ★★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Thanksgiving

    ★★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★★

  • Now and Then - The Last Beatles Song

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ½

  • Five Nights at Freddy's

    ★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★★

  • Poison

    ★★★★

  • Rediscovery: The Lives of Cordwainer Smith

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★★½

  • No One Will Save You

    ★½

  • The Creator

    ★★½

  • Passing Time

    ★★★★½

  • Dream Scenario

  • American Fiction

    ★★½

  • Dumb Money

    ★★

  • Jawan

    ★★★★

  • The Nun II

    ★½

  • Priscilla

    ★★★★½

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★½

  • The Caine Mutiny Court-Martial

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★½

  • Maestro

    ★★½

  • NYAD

  • Poor Things

    ★★★½

  • The Promised Land

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Ferrari

    ★★★★★

  • Saltburn

    ½

  • Rustin

  • The Holdovers

    ★★★★

  • The Bikeriders

    ★★★

  • El Conde

  • The Retirement Plan

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★½

  • Gran Turismo

    ★★

  • Circus Maximus

    ★½

  • Sympathy for the Devil

    ★½

  • Cobweb

    ★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Sound of Freedom

    ½

  • Indiana Jones Collection

  • Rock Hudson: All That Heaven Allowed

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • The Flash

    ½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ½

  • The Taste of Things

    ★★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • The Boogeyman

    ★★½

  • The Daughters of Fire

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • Fast X

    ★★★

  • Fool's Paradise

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½