Sort by

jack has logged 36 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stormy Waters

Stormy Waters

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Edit this entry  
30
Samson and Delilah

Samson and Delilah

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Sign of the Cross

The Sign of the Cross

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
For Ever Mozart

For Ever Mozart

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Summer Story

A Summer Story

1988
×
★★★
Edit this entry  
27
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mud

Mud

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Footlight Parade

Footlight Parade

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sully

Sully

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King of Kings

The King of Kings

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Bounce

The Big Bounce

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Japón

Japón

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Easy Living

Easy Living

1937
×
★★★½
Edit this entry  
16
Love Me Tonight

Love Me Tonight

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blue Angel

The Blue Angel

1930
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Man's Favorite Sport?

Man's Favorite Sport?

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lion in Winter

The Lion in Winter

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
★★★★
Edit this entry  
04
Creed III

Creed III

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Party Girl

Party Girl

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Irma la Douce

Irma la Douce

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Iron Jawed Angels

Iron Jawed Angels

2004
×
★★½
Edit this entry  
02
Family Diary

Family Diary

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry