RSS feed for To Watch

To Watch has logged 24 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Haunting In Connecticut

A Haunting In Connecticut

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shivers

Shivers

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slither

Slither

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Xtro

Xtro

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Reincarnation of Isabel

The Reincarnation of Isabel

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Unborn

The Unborn

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hole

The Hole

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Folds of the Flesh

In the Folds of the Flesh

1970
×
★½
Read the review Edit this entry