RSS feed for To Watch

To Watch has logged 70 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ouija House

Ouija House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Alex Cross

Alex Cross

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shooter

Shooter

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Krull

Krull

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solo

Solo

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Terrifier

Terrifier

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 33D Invader

The 33D Invader

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Leave it to Beaver

Leave it to Beaver

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
Zombie 3

Zombie 3

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry