Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jauja

Jauja

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Chameleon Street

Chameleon Street

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
2010

2010

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
★★½
Edit this entry  
14
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Soldier of Orange

Soldier of Orange

1977
×
★★★½
Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Motorama

Motorama

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hyenas

Hyenas

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Warriors of Virtue

Warriors of Virtue

1997
×
½
Edit this entry  
27
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Isle

The Isle

2000
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★★
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Play It as It Lays

Play It as It Lays

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
Even Dwarfs Started Small

Even Dwarfs Started Small

1970
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Any Number Can Win

Any Number Can Win

1963
×
★★★½
Edit this entry  
16
Touchez Pas au Grisbi

Touchez Pas au Grisbi

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Calendar

Calendar

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ondine

Ondine

2009
×
★★
Edit this entry  
07
The Moustache

The Moustache

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Investigation of a Citizen Above Suspicion

Investigation of a Citizen Above Suspicion

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Labyrinth of Dreams

Labyrinth of Dreams

1997
×
★★★
Edit this entry  
04
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Edit this entry  
04
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Walker

Walker

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★
Edit this entry