Sort by

Jared has logged 345 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★½
Edit this entry  
29
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Intruder

The Intruder

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Edit this entry  
24
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Edit this entry  
23
Amateur

Amateur

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Single Girl

A Single Girl

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mad Love

Mad Love

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
★★
Edit this entry  
22
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Women in Love

Women in Love

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Junior

Junior

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Queen Margot

Queen Margot

1994
×
★★★½
Edit this entry  
09
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Underground

Underground

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Limits of Control

The Limits of Control

2009
×
★★½
Edit this entry  
20
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Altered States

Altered States

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★½
Edit this entry  
13
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★
Edit this entry  
09
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Charisma

Charisma

1999
×
★★★
Edit this entry  
06
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Norte, the End of History

Norte, the End of History

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★½
Edit this entry  
02
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry