RSS feed for Josh
  • New York New York

  • Sincerely, Now Air

  • Waffle

  • Visit

  • The Claudia Kishi Club

  • Double Tap

  • Maria Bamford: Weakness is the Brand

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • małni – towards the ocean, towards the shore

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Fall

  • Automatic

    ★★★½

  • Signal 8

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Natural History Museum

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Receiver

  • Knives Out

    ★★★½

  • No Crying At The Dinner Table

  • Hustlers

    ★★★½

  • Ema

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Float

    ★★½

  • Hair Love

  • Lions in the Corner

  • The Giverny Document (Single Channel)

    ★★★½

  • Heat

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★

  • Rachel

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • I'm Killing It!!!

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Plus One

    ★★½

  • Confidence Game

  • Colewell

    ★★½

  • Zombies

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Us

    ★★★½

  • Cold Pursuit

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★½

  • Ghosts of Sugar Land

  • Midnight Family

    ★★★★

  • Throat Singing in Kangirsuk

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★★