RSS feed for Josh

Josh has logged 17 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Cotton Comes to Harlem

Cotton Comes to Harlem

1970
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Spook Who Sat by the Door

The Spook Who Sat by the Door

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Paradise

American Paradise

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Three

Three

2016
×
★★½
Edit this entry  
04
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Day in the Country

A Day in the Country

1936
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Merchant of Four Seasons

The Merchant of Four Seasons

1971
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Edit this entry