RSS feed for Josh

Josh has logged 28 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
On The Rocks

On The Rocks

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★½
Edit this entry  
28
Arizona

Arizona

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
No Way Back

No Way Back

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Edit this entry  
21
Our New President

Our New President

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Thunder

Thunder

1982
×
Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★
Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
American Animals

American Animals

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

2018
×
Edit this entry  
06
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
His Heart Lived in Lonesome Valley

His Heart Lived in Lonesome Valley

2017
×
Edit this entry  
04
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
WR: Mysteries of the Organism

WR: Mysteries of the Organism

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Aquaculture

Aquaculture

×
Edit this entry  
02
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
Read prior review Edit this entry  
01
While the Kettle Boils

While the Kettle Boils

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Welcome to Bushwick

Welcome to Bushwick

2017
×
★★★★
Edit this entry