Sort by

Jonathan has logged 29 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
Edit this entry  
22
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fanny

Fanny

1961
×
Edit this entry  
18
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Net

The Net

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prank

Prank

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Una

Una

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jean of the Joneses

Jean of the Joneses

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neruda

Neruda

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boundaries

Boundaries

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zacma: Blindness

Zacma: Blindness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Landlord

The Landlord

1970
×
Edit this entry